Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар во 18ч. со прв тест дуел, од мечот со Адмира ќе има директен пренос
ФК Вардар во 18ч. со прв тест дуел, од мечот со Адмира ќе има директен пренос

ФК Вардар во 18ч. со прв тест дуел, од мечот со Адмира ќе има директен пренос

Избраниците на Гоце Седлоски на летните подготовки денес  во Австрија денес почнуваат со пријателски натпревари. Првиот противник на ФК Вардар ќе биде австрискиот прволигаш Адмира.

Мечот со бундеслигашот   ќе се игра на стадионот „БСФЦ Арена“ во Мариа Енцерсдорф, во близината на Виена. Тест-дуелот  зпочнува во 18-00 часот, од овој прв натпревар во подготовките за новата натпреварувачка сезона 2017/2018 ќе може да се гледа директен пренос преку видео стрим. Во Австрија на подготовките  еден нов бразилец, Матеус Лима Круз, се очекува негово деби денес на   натпревар против австриска Адмира.