Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Четворица играчи на Европскиот шампион и Раул Гонзалес, се најдоа во идеалниот тим на ЛШ, според медиумскиот партнер на ЕХФ
Четворица играчи на Европскиот шампион и Раул Гонзалес, се најдоа во идеалниот тим на ЛШ, според  медиумскиот партнер на ЕХФ

Четворица играчи на Европскиот шампион и Раул Гонзалес, се најдоа во идеалниот тим на ЛШ, според медиумскиот партнер на ЕХФ

Медиумскиот партнер на ЕХФ во текот на целата сезона, Laola1 направи избор на најдобриот тим во лигата на шампионите за оваа сезона. Во него доминираат играчи на Европскиот шампион, екипата на РК Вардар. Тука е и најдобриот тренер, во името на Раул Гонзалес.

Вака изгледа најдобриот тим во ЛШ , според Laola1:

Голман: Гонзало Перез де Варгас (Барселона)

Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

Лев бек: Момир Илиќ (Веспрем)

Среден бек: Лука Циндриќ (Вардар)

Десен бек: Кирил Лазаров (Барселона)

Десно крило: Иван Чупиќ (Вардар)

Кружен напаѓач: Андреас Нилсен (Веспрем)

Најдобар дефанзивец: Илија Абутовиќ (Вардар)

Најдобар млад ракометар: Никола Билик (Кил)

Најдобар тренер: Раул Гонзалез (Вардар).