Tuesday ,01 December 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар и Борец ја отвараат сезоната во ПМФЛ, мечот со директен пренос на МРТ
Вардар и Борец ја отвараат сезоната во ПМФЛ, мечот со директен пренос на МРТ

Вардар и Борец ја отвараат сезоната во ПМФЛ, мечот со директен пренос на МРТ

Следниот викенд ќе стартува новата натпреварувачка сезона во рамките на првата македонска фудбалска лига.

Сезоната 2020/21 ќе ја отворат екипите на Вардар и Борец, меч кој ќе оди со директен пренос на МРТ. И во новата сезона, покрај МРТ и Арена Спорт ќе врши пренос на дуелите од ПМФЛ.

Натпреварот против Борец ќе се одигра на 8.август, на градскиот стадион.