Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Спорт Клуб 2, со директен пренос од мечот на Вардар против Локомотива Загреб
Спорт Клуб 2, со директен пренос од мечот на Вардар против Локомотива Загреб

Спорт Клуб 2, со директен пренос од мечот на Вардар против Локомотива Загреб

Помладите пионери на Вардар денес ги продолжуваат настапите на турнирот во Сараево, на вториот натпреварувачки ден противник ни е тимот на Локомотива Загреб.

И двете екипи стартуваа со пораз на овој турнир, Вардар беше поразен од Сараево, додека МТК од Унгарија успеа да ја победи Локомотива Загреб (6:3). Избраниците на Деспотовски денес ќе се обидат да го изненадат повозрасниот тим од Хрватска и да стигнат до првите бодови на турнирот. Директен пренос од мечот можете да проследите на Спорт Клуб 2, со почеток од 10:30 часот.