Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ПРЕНОС ВО ЖИВО(ЛИНК) ФК ВАРДАР-АПОЕЛ 20ЧАСОТ!
ПРЕНОС ВО ЖИВО(ЛИНК) ФК ВАРДАР-АПОЕЛ 20ЧАСОТ!

ПРЕНОС ВО ЖИВО(ЛИНК) ФК ВАРДАР-АПОЕЛ 20ЧАСОТ!

Мечот кој се игра на Арената Филип втори помеѓу ФК Вардар и АПОЕЛ со почеток во 20-00 часот ќе може за сите  вљубеници во фудбалската игра кои не се на стадион да го проследат низ директен пренос .

Македонската радио и телевизија ќе го врши преносот со квалитетна ХД слика на првиот канал на МТВ . Коментаторите Стериов и Милковски ќе бидат задолжени за пренесување на атмосферата од Арената . За сите кој неможете да го гледате на ТВ-приемник мечот тоа ќе може да го следите на следниот линк -ТУКА