Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Прес конференција пред дуелот со Малме денес во 17 и 30ч.
Прес конференција пред дуелот со Малме денес во 17 и 30ч.

Прес конференција пред дуелот со Малме денес во 17 и 30ч.

Нашиот фудбалски клуб Вардар денес, понеделник (17.07.2017)  ќе оддржи стандарна  прес конференцијата. Истата ќе започне во  17 часот и 30 минути, средбата со медиумите ќе се биде во Струмица, град во кој ќе се игра дуелот со Малме.

За утрешниот дуел со шведски Малме во рамки од второто квалификациско коло во лигата на шампионите во фудбал свое видување ќе даде тренерот на црвено-црните Гоце Седлоски. Натпреварот се игра утре на стадионот “Младост“ со почеток во 18-00 часот.