Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Норвежаните пред мечот со Вардар- Знаеме дека ќе биде тешко, на исто ниво сме
Норвежаните пред мечот со Вардар- Знаеме дека ќе биде тешко, на исто ниво сме

Норвежаните пред мечот со Вардар- Знаеме дека ќе биде тешко, на исто ниво сме

Поранешниот норвешки првак Розенборг најави дека офанзивно ќе тргне против македонскиот шампион Вардар на утрешниот меч од второто коло во групата Л во Лига Европа, иако тимот од Трондхајм е свесен дека црвено-црните не се тим за потценување.

Првиот напаѓач на клубот, Никлас Бендтнер сигурно ќе игра, иако имаше ситна повреда по мечот против Лилестром (3-0), на кој постигна гол, а во иста ситуација е и Самуел Адегбенро и Пал Андре Хеланд, најави тренерот Каре Ингебритсен.

Ингебритсен посочи дека Вардар е добра екипа и дека црвено-црните се на исто ниво како и неговиот тим.

„Тие ги победија Малме и Фенербахче, па тоа значи дека без сомнение не очекува тежок меч…
..продолжи со читање на sport1.mk