Thursday ,21 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Во недела кадетите и младинците на ФК Вардар ќе имаат контролни дуели со екипата на Брегалница
Во недела кадетите и младинците на ФК Вардар ќе имаат контролни дуели со екипата на Брегалница

Во недела кадетите и младинците на ФК Вардар ќе имаат контролни дуели со екипата на Брегалница

Во недела на теренот во населбата Хиподром, контролни натпревари со екипата на Брегалница ќе одиграат кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар.

Дуелите во недела ќе се одиграат во термините од 09:00 и 11:00 часот. Ова се последни подготовки за нашите генерации во пресрет на новата натпреварувачка сезона која е планирана да започне на 12.септември.