Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Мирчевски ќе го ,,прескокне” дуелот со Академија Пандев
Мирчевски ќе го ,,прескокне” дуелот со Академија Пандев

Мирчевски ќе го ,,прескокне” дуелот со Академија Пандев

Фудбалерите на Вардар минатата недела се вратија со три бода од Велес, откако во супер финиш го победија домаќинот Борец со 0:2.

Иако Вардар победи, сепак тимот доживеа еден проблем. Еден од најдобрите играчи во актуелниот тим, Мартин Мирчевски се здоби со повреда на мускулот и мораше да биде заменет на стартот на вториот дел. Лекарските прегледи утврдиле дека се работи за полесна повреда и дека фудбалерот ќе мора да го пропушти следниот натпревар, а тој е во сабота во Скопје против тимот на Академија Пандев.

Ова значи дека скоро па сигурно Цветаноски и Попзлатанов ќе делуваат по крилните позиции во сабота, а Петковски ќе биде најистурен во нападот кај нашиот тим.

Дуелот на Вардар и Академија Пандев во сабота започнува со почеток од 13.00 часот.