Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гачевски 387 минути без примен гол!
Гачевски 387 минути без примен гол!

Гачевски 387 минути без примен гол!

Тимот на Вардар влезе во резултатска серија од три победи едно по друго, а најзаслужни за успесите се голманот и капитен на Вардар, Филип Гачевски и одбраната на црвено – црните на чело со Новак и Манев.

Нашиот голман веќе 387 минути е без примен гол. Последен пат нашиот голман го матираше Стјепановиќ на дуелот Вардар – Македонија ЃП, кој заврши 3:1 на 03 март.

Оттогаш, Гача брои 387 минути без примен погодок. Посакуваме оваа серија да се зголеми на плус уште 90 минути на натпреварот во среда, на кој Вардар гостува кај тимот на ФК Победа.