Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > „Петлињата“ на ФК Вардар против Форца, на натпревари во Регионалната Скопска Лига
„Петлињата“ на ФК Вардар против Форца, на натпревари во Регионалната Скопска Лига

„Петлињата“ на ФК Вардар против Форца, на натпревари во Регионалната Скопска Лига

Во сабота (03.06) на теренот во Кадино, нашите „петлиња“ ќе ги одиграат последните натпревари сезонава во Регионалната Скопска Лига.

Ова натпреварување и втора сезона по ред нема да го дочека својот финиш.

Наш последен противник е екипата на Форца. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот.