Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Нека се множат мој Вардаре!
Нека се множат мој Вардаре!

Нека се множат мој Вардаре!

Нека се множат мој Вардаре… Нашите црвено – црни момчиња стигнаа до првата титула, од зацртаните три оваа сезона. Малку потешко од очекувањата, совладан беше в средата тимот на Работнички. Ова е втор ваков трофеј во витрините на црвено – црното семејство. Мало потсетување првиот ваков пехар, Вардар го освои против тетовскиот тим, екипата на Тетекс со резултат 1:0 тогаш голот за Вардар го постигна Филип Петров.

Очекуваме сезонава да се збогатат витрините со уште нови два пехари. Нај посакуваниот во ПМФЛ, кој значи и излезе во Европа (Лигата на шампионите) и Купот на Македонија, кој веќе долго.. долго.. време го очекуваат армијата црвено – црни навивачи.

Фото: fkvardar.mk