Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Нови натпревари во детската фудбалска лига
Нови натпревари во детската фудбалска лига

Нови натпревари во детската фудбалска лига

Претстојниов викенд ќе се одиграат нови натпревари во детската фудбалска лига. Минатиот викенд одигравме само еден натпревар со генерацијата 2009, додека во следниве два дена не очекуваат три натпревари.

Распоред на натпревари за претстојниов викенд:

Генерација 2010

Вардар – Њу Старс  15:40   ( сабота)

Генерација  2012

Вардар – Бутел   13:10  (сабота)

Генерација 2009

Вардар – Шкупи 17:00   ( недела)