Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Продолжуваат натпреварите во детската фудбалска лига за „петлињата“ на Вардар
Продолжуваат натпреварите во детската фудбалска лига за „петлињата“ на Вардар

Продолжуваат натпреварите во детската фудбалска лига за „петлињата“ на Вардар

Претстојниов викенд ќе продолжат натпреварите во Детската Лига. На терените на ФФМ Вардар ќе одигра три натпревари, распоредот погледнете го во продолжение:

Генерација 2009

Вардар – Милано  13:00  ( недела)

Генерација 2010

Вардар – Македонија Ѓ.П  10:40  ( недела)

Генерација 2012

Вардар – Албион  12:20  ( сабота)