Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Целосен распоред на мечевите на ФК Вардар за есенскиот дел во ПМФЛ
Целосен распоред на мечевите на ФК Вардар за есенскиот дел во ПМФЛ

Целосен распоред на мечевите на ФК Вардар за есенскиот дел во ПМФЛ

Познат е дефинитивно целосниот распоред на мечеви кој треба да ги одиграат црвено-црните во есенскиот дел од сезоната 2015/2016 година. Почнуваме со Шкупи од Чаир  на 9ти Август  , а го затвораме есенскиот дел со кратовски Силекс на 9ти Декември :

РАСПОРЕД :

09/08. Вардар-Шкупи
16/08. Шкендија-Вардар
23/08. Вардар-Младост Ц.Д
26/08. Вардар-Металург (во среда)
29/08. Брегалница-Вардар
13/09. Вардар-Турново
20/09. Ренова-Вардар
27/09. Вардар-Работнички
04/10. Силекс-Вардар
18/10. Шкупи-Вардар
25/10. Вардар-Шкендија
28/10. Младост Ц.Д-Вардар (во среда)
01/11. Металург-Вардар
08/11. Вардар-Брегалница
22/11. Турново-Вардар
29/11. Вардар-Ренова
06/12. Работнички-Вардар
09/12. Вардар-Силекс (во среда)

Напомена во 1/16финалето  од купот ФК Вардар гостува  на ФК Кожуф, мечот е закажан за  12/08 во Гевгелија со почеток во 17-30часот . Во 1/16финалната рунда се игра само еден меч чии победник се пласира во следната 1/8финална рунда .