Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Цел распоред за првата фудбалска лига

(ФОТО) Цел распоред за првата фудбалска лига

Вчера во просториите на ФФМ со ждребување се одреди “возниот ред” за мечевите во првата македонска фудбалска лига за сезоната 2020/2021 година. Вардар започнува против Борец, а есента ќе ја заврши со меч против струмичка Беласица. Целиот распоред изгледа вака:

saa-768x1178