Thursday ,21 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Жуниор се враќа во Скопје!
Жуниор се враќа во Скопје!

Жуниор се враќа во Скопје!

Бразилскиот интернационалец во дресот на Вардар, Реис Родригес Жуниор, се враќа во Скопје од родниот Бразил.

Жуниор иако имаше најави да потпише за Партизан, сепак, по се изгледа ќе остане во нашиот тим и во новата сезона.

Жуниор се очекува прво да разговара со управата на Вардар, а потоа и да се врати на тренинг со соиграчите пред заминувањето за Словенија.