Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) ФК Вардар одигра реми на гостинската „контролка“ кај Кул
(ФОТО) ФК Вардар одигра реми на гостинската „контролка“ кај Кул

(ФОТО) ФК Вардар одигра реми на гостинската „контролка“ кај Кул

Денес момците на Милан  Коцески, ФК Вардар генерација 2007 гостуваше на стадионот „Цементарница“ во скопската населба Кисела Вода. Одигравме пријателски тест-натпревар со тимот на ФК Кул кој беше наш домаќин. Овој дуел заврши со нерешен резултат 3:3. Одигравме еден динамичен и борбен натпревар.

186464345_10219560886314952_3913021859307343795_n 186334636_10219560883874891_3290925244078832870_n 186245666_10219560882434855_47682281767760343_n

На полувреме домашниот тим имаше предност од еден погодок, тие заминаа на одмор со резултат 2-1. Во вториот дел негативата ја анулиравме на 2-2 и пројдовме во водство. ФК Кул успеа да погоди за 3-3 резултат кој подоцна се покажа како конечен на оваа средба.

186454932_10219560884994919_6643345109633719979_n 186452038_10219560883514882_2842021656939554246_n 186407172_10219560883074871_861499085471372832_n 186341559_10219560882034845_457586809476302529_n 186264948_10219560885114922_6022127311201206114_n 186289892_10219560881394829_8278737218816425091_n 186297477_10219560886274951_5410583629832872580_n 186322202_10219560881914842_1454634954720887894_n 186468895_10219560882354853_4209966600035262441_n 186480898_10219560881634835_5688607824160886721_n 186503197_10219560885954943_8334694367487693729_n 187367546_10219560881114822_2944318961113109495_n