Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ристовски: Ќе се усреќи со македонскиот пасош Новак
Ристовски: Ќе се усреќи со македонскиот пасош Новак

Ристовски: Ќе се усреќи со македонскиот пасош Новак

Поранешниот играч на ФК Вардар, Стефан Ристовски кој во периодот од 2008 до 2010 година го носеше ,,црвено – црниот” дрес, заедно со Илија Несторовски кој игра за Удинезе во Италија, преку „лајв“ на Инстаграм одговараа на прашања на фановите. Меѓу прашањата беше мислење за нашиот дефанзивец Новак, а Ристовски на ова прашање одговори:

„Не го познавам лично Новак и не би сакал да коментирам за неговите квалитети. Ќе се усреќи со македонскиот пасош“ , низ насмевка искоментира Ристовски.

Останува да видиме дали Новак ќе добие македонски пасош и ќе игра за нашиот национален тим.