Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Ретро видео) како Вардар ја ”газеше” Слога
(Ретро видео) како Вардар ја ”газеше” Слога

(Ретро видео) како Вардар ја ”газеше” Слога

Денешната ждребка сакаше уште на стартот од ПМФЛ, силите да ги одмерат некогашните ривали Вардар и Слога ( денес под ново име)
Се потсетуваме на едно ретро видео. Во 1998 година од фудбалскиот куп на Македонија, кога вардарци во финалето пред полни трибини ја совлада Слога Југомагнат со 2:0 и рутинирано стигна до нова куп титула.

Уживајте во ова видео, славје на вардарци со Комити, голот на Шакири, полн стадион, песна комитска и тн.