Thursday ,28 March 2024
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Куп : ФК Пелистер- ФК Вардар 0-2
(ВИДЕО) Куп : ФК Пелистер- ФК Вардар 0-2

Видео од вчерашниот дуел во кој Вардар му нанесе втор пораз на битолски Пелистер во куп соочувањето и со вкупен резултат 6-1 и отиде понатака во 1/4 финалето. Нашите момци и ако со коминиран состав лесно се справиа со второлигашот на овој дуел. Мечот беше решен во првите 45 минути , погодоците паднаа во 28 минута автогол на Трајковски и конечниот резултат го постави во 40 минута Ацо  Стојков со погодок од пенал.

Интересни беа две од три извршени замени на Седлоски, тој во игра по подолго време го внесе Дарко Глишиќ и на местото на голманот Гачевски влезе  дебитанот  младинецот Трајчевски Филип. Следната 1/4 финална рунда и противникот во неа ќе биде позната од како ФФМ ќе одржи дополнително ждребување за истата. Вчера за црвено-црните настапиа следниве играчи : Гачевски / од 84 минута Трајчевски /, Мијушковиќ, Љамчевски, Спировски, Дашјан /од 63 минута Глишиќ/, Асани, Глигоров /од 55 минута Велковски/, Стојков, Новак, Брдаровски, Петковски. Видеото од дуелот на стадионот “Гоце Делчев“ во Прилеп ќе може да го видитеТУКА