Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Видео) Салцбург повторно поуспешни од Вардаровите младинци
(Видео) Салцбург повторно поуспешни од Вардаровите младинци

(Видео) Салцбург повторно поуспешни од Вардаровите младинци

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар се поразени и на реваншот во рамките на младинската лига на шампиони. На арената “Филип втори“, шампионот на Австрија, екипата на Салцбург беше поуспешна забележувајќи триумф изразен со резултат 0:3. По првото полувреме резултатот беше оној почетниот 0:0.

Погледнете ги головите и најинтересните моменти од вчерашниот натпревар одигран на нашиот најголем стадион >