Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Салихи од Тетово главен судија на натпреварот, Вардар-Кожуф
Салихи од Тетово главен судија на натпреварот, Вардар-Кожуф

Салихи од Тетово главен судија на натпреварот, Вардар-Кожуф

Утре на стадионот “Борис Трајковски“ во населбата Маџари, натпревар од 15.коло во ВМФЛ ќе одигра екипата на Вардар, која е домаќин на Кожуф.

Натпреварот кој ќе стартува од 13:00 часот ќе го судат Пларент Салихи (Тетово), додека негови помошници ќе бидат Дарко Јовчевски (Тетово) и Осман Зекири од Кичево.

Се надеваме дека со победа ќе го комплетираме есенскиот дел од сезоната.