Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Денес, КК Вардар гостува кај Работнички 2018
Денес, КК Вардар гостува кај Работнички 2018

Денес, КК Вардар гостува кај Работнички 2018

На програмата во втората сениорска кошаркарска од денес до недела  е деветото коло, црвено-црните момци во оваа рунда се гости.

Лидерот на табелата, КК Вардар гостува од другата страна на реката Вардар, поточно во салата „Градски Парк“. Натпреварот против тимот на КК Работнички 2018 е закажан за денес, петок (09/12/2022) со почеток во 20 часот и 30 минути. Вардаровите момци се фаворит против младиот тим на црвено-белите.