Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Вардар – РК Мулти Есенс
(СТРИМ) РК Вардар – РК Мулти Есенс

(СТРИМ) РК Вардар – РК Мулти Есенс

Денес со почеток од 12:30 часот, натпревар од 1/16 финалето на ракометниот Куп на Македонија, ќе одигра екипата на Вардар која е домаќин на тимот на Мулти Есенс.

Натпреварот кој ќе се одигра во С.Ц. Јане Сандански ќе можете да го погледнете на линкот, ТУКА.

Победниците од натпреварите ќе се пласираат во следната фаза кога тимовите ќе бидат распределени во 4 групи.