Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Кадетите гости на РК Алкалоид
Кадетите гости на РК Алкалоид

Кадетите гости на РК Алкалоид

Во кадетската машка ракометна лига овој викенд на програмата е 5-то коло од сезоната 2022/2023.

М0мците на Зоран Петковски-Зенга оваа рунда се гости во Скопје. Кадетите на РК Вардар 1961  на дуел од групата-А ќе гостуваат кај екипата на РК Алкалоид Скопје. Натпреварот е закажан за утре, сабота (10/12/2022) со почеток во 10-00 часот. Дуелот се игра во салата „Автокоманда“ во истоимената скопска населба.