Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Се враќаат во коомбинација Николов и Блажевски
Се враќаат во коомбинација Николов и Блажевски

Се враќаат во коомбинација Николов и Блажевски

Здравствениот билтен во екипата на ФК Вардар се подобрува. По три натпревари пауза, во тимот се враќа повредениот Бобан Николов. Овој млад наш играч од средината на теренот не настапи на последните три дуели со  шкупи  шкендија и Младост ЦД. Исто така и Дејан Блажевски е подготвен да му помогне на својот тим на утрешниот меч против Металург. Брзоногиот напаѓач на вардарци, доби незгодна повреда на средбата со Шкендија, и мораше да го напушти теренот прерано, но и да го пропушти натпреварот со Младост ЦД во средата.

Сеуште не е познато дали и Артак Дашјан ќе се врати во коомбинација за утрешниот дуел со Металург во скопско Маџари.