Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дејан Блажевски ја заврши играчката кариера, останува во Вардар со друга функција
Дејан Блажевски ја заврши играчката кариера, останува во Вардар со друга функција

Дејан Блажевски ја заврши играчката кариера, останува во Вардар со друга функција

Дејан Блажевски ја играше својата последна сезона во дресот на Вардар, после која се одлучи да стави крај на играчката кариера.

Популарниот „Шиле“ го носеше црвено-црниот дрес во два наврати на вкупно 155 натпревари на кои што постигна 45 голови и освои три шампионски титули во дресот на нашиот клуб.

Засекогаш ќе биде запамтен како дел од генерацијата која што го направи најголемиот успех во историјата на клубот и се пласираше во групната фаза на Лигата на Европа.
Како што извесија од клубот, Дејан Блажевски ќе остане во Вардар, но со друга функција.