Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Блажевски најдобар стрелец во ПМФЛ
Блажевски најдобар стрелец во ПМФЛ

Блажевски најдобар стрелец во ПМФЛ

Нашиот играч Дејан Блажевски по ова 5 коло се одвои на листата на најдобри стрелци во ПМФЛ. Блажевски влезе во одлична голгетерска серија. По погодоците со Младост, и Металург, овој пат ја ”начна” меражата и на Захов, уште во петтата минута од натпреварот. Блажевски имаште уште многу добри прилики, најголема можност беше онаа при крајот, но како што знаеме ја погоди само стативата. Популарниот ”Шиле” сега е лидер на листата стрелци со 5 постигнати голови, од исто толку натпревари.

Очекуваме Блажевски да продолжи во исто темпо, на следните натпревари.