Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео) Како Вардар ја совлада Брегалница
(Видео) Како Вардар ја совлада Брегалница

(Видео) Како Вардар ја совлада Брегалница

Видео материјал од најинтересните случувања на првенствениот натпревар од 5 коло во ПМФЛ. Нашиот тим ги зеде трите бода од Кочани, и му нанесе уште еден пораз на штипскиот тим во мегусебните дуели, кој незнае за победа од 2010 година. На овој видео материјал се гледа доминацијата на Вардар во секој сегмент на играта. По една убава акција Ивановски – Фелипе – Блажевски го матираше Захов за 1:0. Уште поубав погодок постигна Фелипе од слободен удар во 24 минута. Вардар имаше уште многу шанси да ја дуплира предноста но остана 2:0. Блажевски ја погоди стативата, Вардар постигна гол но беше досуден офсајд и сл.

Видео: fkvardar.mk