Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар комплетен – пријавени се сите фудбалери!
Вардар комплетен – пријавени се сите фудбалери!

Вардар комплетен – пријавени се сите фудбалери!

Уште една добра вест ни пристигнува од таборот на ФК Вардар. Денес сите играчи се пријавени за настапи и од денес и официјално се дел од ,,црвено-црните”.

Тоа значи дека сите нови засилувања се спремни за настап. Мал проблем имаше со Глишиќ и Керим, но и двајцата се пријавени и ќе можат да конкурираат за настап.

Дербито на Втората лига помеѓу Силекс и Вардар, се игра во недела во Кратово со почеток од 16 часот.