Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Томовски со најдобрата одбрана на мечот против Загреб

(ВИДЕО) Томовски со најдобрата одбрана на мечот против Загреб

Засилувањето на голманската позиција ова лето, Мартин Томовски запиша седум одбрани во триумфот на Вардар 1961 против ППД Загреб. Црвено-црните триумфираа со 24-20 во рамките на првата четвртфинална пресметка за место. Сега сме на чекот поблиску  до Ф-4 турнирот во  СЕХА-лига, која ќе се одржи во Задар.

Македонскиот репрезентативен голман блесна кога се кршеше резултаот , а одбранта против искусниот Мандиќ, СЕХА ја прогласи за најтрактивна. Видео од истата може да погледнете -ТУКА!