Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Чупиќ: Мило ми е што ги видов навивачите во Ј.Сандански
Чупиќ: Мило ми е што ги видов навивачите во Ј.Сандански

Чупиќ: Мило ми е што ги видов навивачите во Ј.Сандански

Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ си замина од Вардар пред неколку месеци и потпиша за ППД Загреб, тој вчера  се врати во „Јане Сандански“ од каде што заминува со пораз од 20-24. Чупиќ кажа дека бил среќен што повторно имал средба со навивачите на Вардар во „Јане Сандански“ по голема пауза.

Цел натпревар разликата беше еден-два гола, но Вардар ги искористи грешките. Имаме четири дена до реваншот и ќе дадеме максимум на домашен терен. Одигравме лошо прво полувреме, кое треба допрва да се анализира. Откако стигнавме во Скопје сѐ ми беше чудно,, но кога почна мечот ги исклучив емоциите во тие 60 минути додека играв за мојот тим, Загреб. Мило ми е што ги видов навивачите по пауза од година ипол во ‘Јане Сандански- вели Чупиќ.