Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Видео) Најинтересните моменти од дуелот Вардар-ППД Загреб

(Видео) Најинтересните моменти од дуелот Вардар-ППД Загреб

РК Вардар 1961 славеше со 24-20 против ППД Загреб во првиот натпревар од четвртфиналето на СЕХА-лигата. Успеавме во финишот да дојдеме  до каква таква  сериозна предност ќе гостува на реваншот во Хрватска.

Најинтересните моменти од оваа средба може да ги погледнете на следниот ЛИНК!