Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дојдете во Ѓорче да славиме нова титула
Дојдете во Ѓорче да славиме нова титула

Дојдете во Ѓорче да славиме нова титула

Попладнево во населбата Ѓорче Петров, Вардар ќе ја подигне 11-тата првенствена титула во својата историја. Дојдете сите во Ѓорче да славиме нова шампионска титула, излез повторно на меѓународна сцена и да го испратиме Влатко Грозданоски на еден убав начин.

Легендата на Вардар со бројот 87 заслужува полни трибини за последен пат во “црвено – црниот” дрес како играч. Натпреварот започнува со почеток во 16 часот и 30 минути. Билетите се по цена од 100 денари, истите ќе можат да се набават пред стадионот на билетарата.