Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардар генер. 2010 испадна во 1/4-фин. од Детската лига
(Фотогалерија) Вардар генер. 2010 испадна во 1/4-фин. од Детската лига

(Фотогалерија) Вардар генер. 2010 испадна во 1/4-фин. од Детската лига

Вчера, најмладите вардарци од генерација 2010 кои оваа сезона беа дел од детската лига, д на терените на ФФМ беа несреќно поразени во 1/4 финалето од екипата на Јанг Тим од Струга. Победникот беше решен во пенал рулетот, во кој подобро се снајде противничкиот тим. Региларниот дел заврши 2-2, а стужани победија со 2-0 на пенали.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 60950360_2219988751381292_8591945671781646336_n 60972984_2219987784714722_8683495700014563328_n 60984533_2219987544714746_7535267396366368768_n 61003873_2219988918047942_2717518570882859008_n 61020374_2219988691381298_7202983424695468032_n 61225648_2219989154714585_4811852561235574784_n 61337177_2219988528047981_720599309296336896_n