Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2007” вчера одигра мечеви во детската лига
(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2007” вчера одигра мечеви во детската лига

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2007” вчера одигра мечеви во детската лига

pod

Во текот  на вчерашниот ден на терените на фудбалскиот клуб Работнички два дуели одигра екипата на ФК Вардар генерација 2007, во првиот меч кој беше дерби се сретна со ФК Форца во вториот со Куманово. Во дербито однесовме победа над  ФК Форца со 3-0, а ФК Вардар (2) беше поразен од тимот на Куманово со минимални 0-1. Комплетни извештаи од овие два дуела може да погледнете-ТУКА, а фотогалеријата во продолжение.

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 13 15 16 18 55

 

 

999