Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Победа за пионерите во дербито со А.Пандев
(Фотогалерија) Победа за пионерите во дербито со А.Пандев

(Фотогалерија) Победа за пионерите во дербито со А.Пандев

Во дербито на 9.коло од пионерската Супер лига, вардаровите пионери на домашен терен убедливо ја победија екипата на Академија Пандев. Натпреварот кој се одигра на спортскиот комплекс во населбата Хиподром заврши во корист на вардарци кои славеа триумф со резултат 3:0 (2:0). Извештај од натпреварот можете да погледнете на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 264343904_4578078078905669_3130370900167365179_n