Sunday ,28 April 2024
Home > ФК Вардар > Прв тим > Играј Вардар за нас!
Играј Вардар за нас!

Денеска (16ч) ФК Вардар го очекува гостување на Чаир кај екипата на слога. Нашиот тим знае како треба да се одигра еден натпревар на Чаир. Веќе оваа сезона еден натпревар одигравме на жешкото гостување на Чаир, и повеќе од успешно го замолкнавме Чаир и докажавме дека и оваа сезона Вардар има за повеќе класи подобар тим од оној на слога. На натпреварот на (18.10.2015) веќе во 8 минута го замолнавме Чаир, Ивановски погоди за големо славје на Вардарци, потоа одиравме уште подобро, веќе во 36 минута Блажевски Дејан зголеми на 2-0, а рутинираната победа ја донесе Благоја Љамчевски со гол во 90 минута од натпреварот, за убедливи 0:3.

Очекуваме и денеска една убедлива престава на Вардарци и да дојдеме до важни три бода, кој ќе не вратат на +5 од тетовска Шкендија. Главен судија на овој натпревар ќе биде Димитар Мечкаровски, очекуваме и од него корекно да си ја изврши својата задача.