Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Кирил Смоквоски од Прилеп ќе им суди на Вардар и Воска Спорт
Кирил Смоквоски од Прилеп ќе им суди на Вардар и Воска Спорт

Кирил Смоквоски од Прилеп ќе им суди на Вардар и Воска Спорт

Во сабота, фудбалскиот клуб Вардар игра важен натпревар. Во рамките на 12.коло во втората лига-Запад, црвено-црните ќе гостуваат во Охрид кај екипата на Воска.

За главен судија е одреден Кирил Смоквоски од Прилеп, додека негови помошници ќе бидат Иле Мишески и Марјан Смилкоски, исто така од Прилеп.

Натпреварот ќе стартува од 13:00 часот.