Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Шок во Тетово Вардар елиминиран од купот на РМ

Шок во Тетово Вардар елиминиран од купот на РМ

Сонот на сите искрени подржувачи на ФК Вардар згазна многу неочекувано.Најавите на Стручниот штаб дека одат на двојна круна пропаднаа многу рано.
ФК Вардар имаше солидна предност од првиот меч два гола предност.Кога сите мислеа дека рутински ќе ја задржи со една паметна, мирна игра во Тетово се случи споротивното..
Натпреварот започна со иницијатива на Ренова,вардарци го бранеа водството од Скопје.По првите 45 минути ФК Вардар одолеваше на противникот и на полувреме се замина со одличен резултат 0:0 за Вардар.

Leave a Reply