Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Здодевен натпревар на Вардар и Работнички

Здодевен натпревар на Вардар и Работнички

Градските ривали Вардар и Работнички се сретнаа во натпревар кој одлучуваше кој ќе биде есенски првак .Натпреварот се играше пред солидна посетеност (2.ооо гледачи) – за напомена е дека на оваа средба љубилеј или роденден славеше подгрупата на Комити – Лојал фанс,кој 15 години веќе се верна сенка на Вардар.

Натпреварот заврши со неквалитетни 0:0 реакции од трибините можеа да се забележат,скопјани не беа нималку задоволни од начинот на кој се играше овој меч. Па така според овој резултат Вардар стана есенски шампион со +3 во однос на Работнички.
Следува пауза до  01.03.15

Leave a Reply