Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Состав на ФК Вардар за дуелот со Караорман
Состав на ФК Вардар за дуелот со Караорман

Состав на ФК Вардар за дуелот со Караорман

Вардар за дуелот против Караорман ќе започне со следните 11 играчи: Гачевски Филип, Серафимов Давор, Глишиќ Дарко (К), Јусуфи Нијаз, Десниќ Дарио,Размоски Дарко,  Јаневски Филип, Мишковски Ненад,Николовски Кристијан, Вецески Христијан и  Цветаноски Дејан.

Натпреварот се игра во 14-00 часот истиот може да се погледне низ  пренос на Спорт Клуб.  Дуелот се игра на Стадион Борис Трајковски, ова е меч од 20 коло  во вмфл.