Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар со 116.поена против Црн Дрим
КК Вардар со 116.поена против Црн Дрим

КК Вардар со 116.поена против Црн Дрим

Во рамки на 18.коло од втората лига имаше дуел помеѓу лидерот на табелата, нашиот КК Вардар и „фенерџијата“ во лигата тимот на КК Црн Дрим 007. На оваа средба која ја одигравме како домаќини дојдовме до победа, сега со скор 15-03 сме лидери на табелата со 33.бода.

На вчерашниот натпревар во малата сала „Кале“ црвено-црните уште на почетокот почнаа да прават разлика, од четвртина во четвртина само истата раснеше, перманентно.  Победата беше убедлива дојдовме до триумф со 54.поена повеќе од ривалот од Струга, ние триумфиравме со резултат 116-62 на оваа средба.