Sunday ,26 May 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Куп: Познат составот на ФК Вардар за 1/8-фин. против Македонија ЃП
Куп: Познат составот на ФК Вардар за 1/8-фин. против Македонија ЃП

Куп: Познат составот на ФК Вардар за 1/8-фин. против Македонија ЃП

Денес во рамки на првиот  осминафилен  дуел од Купот на Македонија во Маџари се среќаваат домаќинот Вардар и тимот на Македонија ЃП. Дуелот започнува со почеток во 15;30 часот. Васовски веќе ги одреди почетните 11 играчи за овој дуел од втората рунда во најмасовното клубско натпреварување во земјава.

На голот на нашиот тим ќе биде Александар Кировски. Во одбраната : Кристијан Тошевски, Никола Херанз, Коста Манев и Јован Попзлатанов. Во средниот ред на нашиот тим ќе играат Дарко Мицевски, Кларенс Битанг и Алекс Талевски. Во нападот : Матеј Цветановски, Тигран Барсегјан и Вилијан Лира.

На клупата за резерви ќе бидат: Филип Илиќ, Владица Брдаровски, Филип Антовски, Јакуп Бериша, Филип Најдовски, Максим Максимов и Виктор Јуфо.

sss