Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познат составот на Вардар за денешниот дуел во Тетово
Познат составот на Вардар за денешниот дуел во Тетово

Познат составот на Вардар за денешниот дуел во Тетово

Фудбалерите на Вардар ќе се обидат да направат сензација и да дојдат до голема победа во Тетово. Стратегот на вардарци се одлучи со кои 11-мина ќе го започне дуелот. Формацијата не се менува, и овој пат останува 4-4-2, со Блажевси и Петковски во нападот.

Составот на Вардар формациски и замените за денес: inbound259728522446443052

Дуелот започнува од 14 часот.