Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познат составот на Вардар за денешниот дерби дуел
Познат составот на Вардар за денешниот дерби дуел

Познат составот на Вардар за денешниот дерби дуел

Познат е составот за дерби пресметката со Шкендија на Градски. На голот ќе биде Илиќ, во одбраната Велкоски, Чарлс и Ѓурковски, средината ќе треба да ја пополнат Најденов и капитенот Мицевски, по страничните позиции ќе дејствуваат Петровиќ и Лазаревиќ, додека ударното три во нападот ќе го сочинуваат младите Попзлатанов,  и Мирчевски, а најистурен ќе биде Петковски.

Поради здравствени проблеми на овој дуел ќе го нема Матеј Цветаноски, што секако е голем хендикеп за Васоски и Вардар.

Дуелот започнува со почеток од 14:30 часот.