Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Милевски го објави списокот за ЕП, на истиот место има за четири вардарци
Милевски го објави списокот за ЕП, на истиот место има за четири вардарци

Милевски го објави списокот за ЕП, на истиот место има за четири вардарци

Селекторот на Македонската  репрезентацијата до 21 година,  Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат на Европското првенство,  кое во јуни се игра во Полска. Очекувано на списокот нема драстични промени, играчите се тие кои го одиграа маестрално квалификацискиот циклус и остварија успех со  пласманот  на ЕП за првпат во историјата на мак.фудбалот. На списокот има четири имиња на играчи од ФК Вардар.

Голмани:

Игор Алексовски

Дамјан Шишковски

Одбрана:

Ѓоко Зајков

Дарко Велковски

Висар Муслиу

Мевљан Мурати

Егзон Бејтулаи

Бесир Демири

Среден ред:

Бобан Николов

Енис Барди

Давид Бабунски

Даниел Аврамовски

Напад:

Марјан Радески

Виктор Ангелов

Никола Ѓорѓев

Филип Пивковски

Кире Маркоски