Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Колевски
Среќен роденден Колевски

Среќен роденден Колевски

Младиот играч на ФК Вардар, Бојан Колевски денеска го прославува својот 17 роденден. Овој играч минатата сезона пристигна од тимот на Металург. Воглавно сеуште игра за младинците на Вардар, но и има неколку настапи за првиот тим.

“Вардар фанс” му го честита 17 роденден на Бојан и му посакува успех со Вардар.