Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Среќен роденден Дарин

Среќен роденден Дарин

94701867_228317551598914_5350770703756951552_n

Денеска роденден прославува младиот и талентиран играч на ФК Вардар од генерацијата родени 2009 година, Дарин Михаловски, кој полни 11 години.

,,Вардар Фанс” му го честита роденденот и му посакува еден ден да забележи и настапи за првиот тим на нашиот клуб.

Среќен роденден Дарин!